ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

Датум: 13. Mart 2023 08:10 Категорија: Новости

И ове године у нашој школи је организовано Општинско такмичење из Технике и технологије .
Данас смо угостили 69 ученика и 18 наставника технике и технологије из 15 краљевачких Основних школа . Такмичење се састоји из два дела : израде теста и практичног рада . На практичном делу имали смо прилике да видимо како те мале , али веште руке ученика праве : држач за мобилни телефон , макету куће , макету брода , повезују струјно коло .
На овом такмичењу нашу школу су представљали ученици петог разреда : Ристовић Угљеша , Јанић Теодора и Јовановић Бојана . Иако су остварили добре резултате , нису успели да се пласирају на даљи ниво такмичења .
На Окружно такмичење , које ће се одржати у ОШ ,, Сутјеска " Рашка , пласирало се 12 најбољих и највештијих ученика и ми им овим путем честитамо и желимо још боље резултате .
Иако се ради о комплексном такмичењу , протекло је без проблема , захваљујући добром тимском раду свих учесника такмичења: ученика, предметних наставника технике и технологије , дежурних наставника и помоћних радника наше школе , координатора такмичења Славице Антушевић и директорке школе Јелене Трнавац .

ЧИТАЈМО ГЛАСНО

Датум: 28. Februar 2023 12:51 Категорија: Новости

Обележавање Националног дана књиге 28.2.2023.године и реализација активности Читајмо гласно
Циљеви наведене активности јесу:
-подстицање читања
-повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом
-повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.
Данас, у 11:55, симболично, ученици наше школе у сарадњи са библиотекаром Гораном Николићем, дали су свој допринос читању и пружили подршку раду Друштва школских библиотекара Србије.
Моћне су слике које се стварају у нашем уму док читамо.
Посебно негујемо изражајно читање. То је форма читања наглас приликом које се уочава јасноћа у изговарању гласова и мисли, живо и уверљиво казивање. Читање приликом којег можеш да видиш, замислиш, научиш, осетио и поделиш као своје искуство оно што чујеш јесте вештина која се негује. Захваљујући њој можеш најмање два пута брже да памтиш све и да брже и лакше разумеш свет и људе.
Читај са разумевањем. Уживај док читаш. Док читаш, путујеш. Читање је знање, читање је моћ!
ЧИТАЛАЧКИ КУТАК, библиотека ОШ ,,Драган Ђоковић Уча"

Обележавање Међународног дана језика 21.2.2023. у ОШ ,,Драган Ђоковић Уча

Датум: 23. Februar 2023 16:53 Категорија: Новости

Ученици 5, 7. и 8. разреда дали су свој допринос обележавању Дана матерњег језика. Реализоване су бројне активности: литерарни радови ученика  на теме: 1. Значај матерњег језика 2. Како ,,очистити" матерњи језик? 3. Језик је хранитељ народа.
Ђаци су бирали најлепшу реч српског језика. Пети разред је одабрао за најлепше речи ХВАЛА и ЉУБАВ, а ученици 8. разреда одлучили су се за реч ПОРОДИЦА. Својим вршњацима су послали јасну поруку ,,Они изговарају најлепше речи српског језика."
Ученици схватају важност, значај и улогу матерњег језика. Важна је чињеница да помоћу језика уобличавамо наше мисли, развијамо свест и тумачимо свет који нас окружује.

НЕГУЈМО КУЛТУРУ ПИСМЕНОГ ИЗРАЖАВАЊА

Датум: 01. Februar 2023 13:30 Категорија: Новости

На литерарном конкурсу  ,,Моје писмо Светом Сави" у организацији Друштва за српски језик и књижевност Краљево и Гимназије Краљево, нашу школу успешно су представљале ученице 5. разреда: Милица Милосављевић, Теодора Јанић  и Дуња Денић.
Честитамо поменутим ученицама и њиховој наставници  српског језика и књижевности Гордани Денић.

СВЕТОСАВСКА НАГРАДА

Датум: 26. Januar 2023 15:54 Категорија: Новости

Данас је у Свечаној сали Градске управе града Краљева поводом школске славе Светог Саве уприличена додела награда најбољим ученицима основних и средњих школа .
Награду као најбољи ученик наше школе  добила је ученица 8. разреда,  Слађана Ковачевић.
Честитамо!

ПОКЛОН ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

Датум: 25. Januar 2023 21:14 Категорија: Новости

Од данас је школска библиотека богатија за стотинак књига, које су у име Града Краљева поклонили градоначелник Др Предраг Терзић и помоћник градоначелника за културне манифестације Милош Милишић.
У име свих ученика наше школе захваљујемо се на овом значајном  и вредном поклону за школску славу Светог  Саву.

НАГРАДНИ КОНКУРС

Датум: 25. Januar 2023 19:59 Категорија: Новости

Јавно предузеће „Пошта Србије“  доделило је диплому  Филипу Милосављевићу, ученику IV разреда ОШ „Драган Ђоковић Уча“ из Цветака, за учествовање на наградном конкурсу  = Писмо Божић Бати =.  Диплому је употпунио, а Филипа  обрадовао пакетић са разноврсним слаткишима.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 30. Decembar 2022 14:39 Категорија: Новости

Зимски распуст за ученике почиње у петак, 30. децембра 2022. године, а завршава се у петак, 20. јануара 2023. године. Први наставни дан у другом полугодишту је понедељак, 23. јануар 2023. године.
Уживајте на распусту.

РАСПОДЕЛА РАЧУНАРСКЕ ОПРЕМЕ

Датум: 22. Decembar 2022 20:24 Категорија: Новости

Данас је у Машинско-техничкој школи ,,14.октобар " у Краљеву извршена расподела рачунарске опреме за 13 основних 1 средњу школу. Опрема је донација МПНТР и значајна је за унапређивање наставе и јачање дигиталних компетенција.Представницима школе опрему је уручила руководилац Школске управе Краљево Бојана Маринковић.У име наше школе опрему за велике дигиталне учионице преузели су Слађана Миликић и Ивица Вујовић.

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Датум: 16. Decembar 2022 18:11 Категорија: Новости