ДОПУНА КОНКУРСА ЗА УПИС УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2020-2021 ГОДИНУ

Датум: 16. Jun 2020 14:59 Категорија: Новости

Министрство просвете, науке и технолошког развоја је, на основу захтева средњих школа, јединица локалне самоуправе, Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине- националне заједнице и других заинтересованих страна, извршило допуну текста  Конкурса за упис ученика у средњу школу школске 2020-2021 годину, која се налази на званичном сајту Министарства.
       Овом допуном извршене су неоппходне корекције шифара, у случају неких школа извршена је прерасподела квота,  образовних профила, а у осталим случајевима је обезбеђена већа доступност занатских  и производно техничких образовних профила. Допуна се доноси и у циљу подршке локалним иницијативама за запошљавање и имплементације Стратегије образовања у Србији.

Додатне информације можете погледати на линку