ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 7.И 8.РАЗРЕДА

Датум: 23. Maj 2024 20:40 Категорија: Новости

У петак и суботу реализована је дводневна екскурзија ученика 7.и 8.разреда у пратњи одељенских старешина -Љиље Радовановић , Бојане Ђуричић , Жељка Јовановића и вође пута , Славице Антушевић.Поред упознавања културно-историјских споменика и предивне природе наше земље , то је била прилика за дружење , шалу и песму .Програм путовања нас је прво навео у Бранковину, где су живели и сахрањени знаменити Ненадовићи и наша позната песникиња Десанка Максимовић.Наставили смо пут до манастира Троноша и Тршића , где је растао и прва знања стицао Вук Караџић .После Тршића , отишли смо у Ваљево , где је у Музеју и живописном Муселимовом конаку настављена прича о Ненадовићима и Првом српском устанку .У суботу смо посетили Бајину Башту , језеро Перућац и планину Тару , чији прелепи пејзажи привлаче многе туристе и љубитеље природе .У Бајиној Башти смо се на кратко видели са некадашњим, омиљеним наставником веронауке , Миланом Попaдићем .