ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

Датум: 02. Oktobar 2023 18:44 Категорија: Новости

Обележавање Дечје недеље под слоганом ,,Велико срце деце Србије" од 2.10. до 8.10.2023. године Пошто је јуче био Међународни дан старих, а данас Међународни дан музике, ученици 6/2 су на претчасу у оквиру ОЈР отпевали песму ,,Деда и унук." На часу српског језика и књижевности(1. час), ученици 5/1 су дали свој допринос у обележавању Дечје недеље. Наиме, ученик Александар Миловновић рецитовао је песму ,,Велико срце деце Србије" чији је он аутор. Ученице Невена Јовановић, Нађа Ђаковић и Сташа Вранић отпевале су песму ,,Деца неба". Ученице Николина Вукадиновић Мојсић и Нађа Ђаковић отпевале су песму ,,Завичају мој". У сусрет 3.10. Међународном дану детета, ученици 5/1 су отпевли песму ,,Деца су украс света." Деца су посебан народ. Деца су ,,мали људи" у оделу одраслих.