ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Датум: 26. Septembar 2023 17:19 Категорија: Новости

Данас је у нашој школи низом активности  обележен Европски дан језика.
Европски дан језика је иницијатива коју је у сарадњи са Европском комисијом покренуо Савет Европе 2001. године. Од тада се овај дан обележава широм Европе 26. септембра сваке године.
Једна од главних порука Европског дана језика јесте да је знање језика право и потреба свих људи. Циљ је подизање свести о значају учења језика потреби за учењем више разноврсних језика ради постизања вишејезичности и успостављања интеркултурног дијалога. Такође се тежи промовисању језичког и културног богатства Европе, које треба очувати и неговати, а људи се подстичу на целоживотно учење језика. Ученици су погледали занимљиву презентацију о европским језицима; читали су цитате о пријатељству на енглеском и италијанском језику, певали песмицу "Негујмо српски језик".