ЧИТАЈМО ГЛАСНО

Датум: 28. Februar 2023 12:51 Категорија: Новости

Обележавање Националног дана књиге 28.2.2023.године и реализација активности Читајмо гласно
Циљеви наведене активности јесу:
-подстицање читања
-повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом
-повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.
Данас, у 11:55, симболично, ученици наше школе у сарадњи са библиотекаром Гораном Николићем, дали су свој допринос читању и пружили подршку раду Друштва школских библиотекара Србије.
Моћне су слике које се стварају у нашем уму док читамо.
Посебно негујемо изражајно читање. То је форма читања наглас приликом које се уочава јасноћа у изговарању гласова и мисли, живо и уверљиво казивање. Читање приликом којег можеш да видиш, замислиш, научиш, осетио и поделиш као своје искуство оно што чујеш јесте вештина која се негује. Захваљујући њој можеш најмање два пута брже да памтиш све и да брже и лакше разумеш свет и људе.
Читај са разумевањем. Уживај док читаш. Док читаш, путујеш. Читање је знање, читање је моћ!
ЧИТАЛАЧКИ КУТАК, библиотека ОШ ,,Драган Ђоковић Уча"