ОДЗВАЊА ПРОШЛОСТ, ДА САДАШЊОСТ НЕ ПРЕСТАНЕ ДА ПАМТИ

Датум: 21. Oktobar 2022 15:59 Категорија: Новости

Данас је у Библиотеци Културног центра „Рибница“ Краљево, на Дан сећања на српске жртве у Другом светском рату, одржана додела награда учесницима литерарног конкурса поводом обележавања 14. октобра, Дана сећања на трагичне догађаје у Краљеву октобра 1941. године.
Конкурс намењен ученицима основних и средњих школа на територији Рашког округа организовали су Културни центар „Рибница“ Краљево и Друштво за српски језик и књижевност Краљево.
Тема конкурса била је ОДЗВАЊА ПРОШЛОСТ, ДА САДАШЊОСТ НЕ ПРЕСТАНЕ ДА ПАМТИ.
Макрини Терзић , ученици 4/4 одељења , уручена је награда за 1.место у категорији литерарних радова за ученике нижих разреда .
Додели награда присуствовали су Макринина учитељица , Биљана Марковић и Макринини родитељи , Валентина и Иван Терзић .
Још једном честитамо Макрини у нади да ће и даље неговати традицију српског народа, културу српског језика и свој литерарни израз .
Браво , Макрина .