ОБЕЛЕЖЕНА СВЕТСКА НЕДЕЉА НОВЦА У ИЗДВОЈЕНОМ ОДЕЉЕЊУ У ОБРВИ...

Датум: 28. Mart 2022 15:41 Категорија: Новости

У петак 25.марта 2022.године су ученици са учитељицама разговарали о "новцу", металним и папирним новчаницама; о процесу ковања новца; Народној банци Србије; валутама (РСД, Еур, амерички долар, форинта, јапански јен, денари...); банкама и банкоматима; новчаној штедњи; начину плаћања робе... Анализирали су ликове на папирним новчаницама и обновили знања о познатим личностима наше историје, наших научника, музичара... Металне новчиће смо сабирали, одузимали и подсетили се манастира и храмова. Први пут су се неки сусрели са новчаницама из 1941.год., 1974.год.,1978.год.,1985.год.
Поменули су и друштвене игре које се играју са "лажним новчаницама"; радили задатке из математике (сабирали, одузимали, множили и делили); куцали на дечијој каси - играли се продавнице... Научили су нове термине као што су гувернер, нумизматичар, шта значи скраћеница РСД.... И на крају направили касицу-прасицу у којој ће штедети новац (за неку добру књигу). Све у свему, дан им је био испуњен и прелеп.