МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕТЕТА

Датум: 23. Novembar 2021 08:20 Категорија: Новости

20. новембра обележава се Светски или Међународни дан детета, када се заправо обележава 1. годишњица усвајања Декларације 1. Конвенције о правима детета.
Обележавање Светског дана детета требало би да има за циљ да се усмери пазжња јавности на проблеме са којима се деца суочавају током свог одрастања. Овај дан треба да служи томе да се свако друштво подсети на одговорност коју има према деци, нарочито оној која се налазе у осетљивом положају, и позове да предузме мере које су потребне како би се њихова добробит унапредила.
Светски дан детета је дан када се свет обавезао да ће заштитити и унапредити права деце.
Ученици ОШ ``Драган Ђоковић Уча``, издвојеног одељења у Горњим Лађевцима од 1.до 4. разреда су са својим учитељицама на пригодан начин обележили овај дан.