УЧЕНИЦИ САРИ УРАКОВИЋ УРУЧЕН ЈЕ ТАБЛЕТ РАЧУНАР

Датум: 08. Jul 2021 15:09 Категорија: Новости

Ученици ромске националности Сари Ураковић уручен је таблет рачунар за постигнут одличан успех у школској години, која похађа наставу ОШ " Драган Ђоковић Уча" у издвојеном школском месту у Горњим Лађевцима.
Ученица није крила свој осмех за добијену награду и овим је  дала пример осталој ромској деци која похађају наставу у насој сколи.
За доделу награде је заслужен Национални савет Рома.
Свечана додела је била у општинској сали у Краљеву, а таблет рачунаре су уручили: начелник Рашког округа Небојша Симовић, руководилац Школсе управе  Бојана Маринковић и председник Националног савета ромске националне мањине Далибор Накић. Они су дали своју подршку и подстицај ученицима за даљи напредак у школовању и циљ ми је да буде још оваквих иницијатива у наредном периоду како би се одржала мотивација код ученика и тако пружили пример осталој деци ромске националности.