ПОСЕТА ВЕТЕРИНАРСКОЈ СТАНИЦИ ЗОВЕТ

Датум: 08. Jun 2021 14:01 Категорија: Новости

Ученици издвојеног одељења из Обрве су са својим учитељицама посетили Ветеринарску станицу "Зовет". Том приликом су разговарали са ветеринаром. Најпре су обновили знања о домаћим и дивљим животињама, о подели животиња према начину исхране, о називима за мужјаке, женке и њихове младунце. Ветеринар је говорио о симптомима које испољавају животиње када су болесне, како можемо да их уочимо и препознамо, о начину на који се лече поједине врсте. Причало се о изгледу животиња, неким занимљивостима о њиховој исхрани (зашто коњ воли да једе шећер и шаргарепу). Научили су разлику између бика и вола, али и које животиње спадају у преживаре. Ветеринар је говорио и како може да се одреди старост животиње. Појаснио нам је термине стелна, скотна, спрасна, окуци, отели, ојагњи.... Посебно одушевљење код деце је изазавала магарица Нора која обожава да једе смоки.
На путу до "Зовета" и назад до школе обновили смо знања о биљкама, лековитим биљкама, али и очувању природе.