МОЈЕ ПИСМО СВЕТОМЕ САВИ

Датум: 05. Februar 2024 16:09 Категорија: Новости

Свечана додела награда на Дечјем одељењу Народне библиотеке ,,Стефан Првовенчани" у Краљеву, 29.1.2024.година Ученица 5/1 Макрина Терзић освојила је 2. место у категорији старији основношколци на литерарном конкурсу расписаном поводом Савиндана, а на тему Моје писмо Светоме Сави. Како је пристигао велики број литерарних радова из читаве Србије, са Косова и Метохије и из дијаспоре, Макрина је постигла огроман успех. Поносни на Макрину, нашу малу списатељицу, њено литерарно стваралаштво, дар за писањем, честитамо! Хвала Макрини за успех у раду и промоцију школе! Због Макрининог оправданог одсуства, награду је у њено име примила њена сестра Јустина. Награду за менторски рад са учесницима конкурса примила је и наставница српског језика и књижевности.