СВЕЧАНА ПОДЕЛА СВЕДОЧАНСТАВА УЧЕНИЦИМА 8.РАЗРЕДА

Данас су директорка школе Јелена Трнавац и одељенске старешине Драгица Вранић и Наташа Лешевић уручиле ученицима 8.разреда сведочанства о завршеном 8.разреду и пожелеле пуно среће у даљем школовању и животу. Одличним ученицима, носиоцима Вукове дипломе и Ученику генерације уручене су дипломе и пригодни поклони.
ОБИЛАЗАК ВОЈНОГ ДЕЛА АЕРОДРОМА У ЛАЂЕВЦИМА

Војни део аеродрома у Лађевцима, посетили су ученици нижих разреда из Тавника, Цветака, Милочаја и Обрве. Посета је била спроведена како би ученици повезали теорију и праксу. Поновили смо врсте саобраћаја, видели разне облике кретања, упознали се ближе са ваздушним саобраћајем. Открили и пробудили жељу за неким новим занимањима и показали и овог пута да заједно учимо и боље и лепше. Ученици су уз пратњу својих учитељица и данас показали да је школа установа у којој је лепо понашање и дружење главна мотивација. Велико хвала запосленима на аеродрому који су се потрудили и организовали да данашњу посету спроведу на интересантан начин.
MАЛИ СПАСОВДАН У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧА

Поводом сеоске славе - заветине у селу Тавник ученици нижих разреда свих издвојених школских места наше школе су у четвртак 9.јуна присуствовали Светој Литургији у манастиру Вољавча надомак Тавника. Након Свете Литургије уследио је чин литије око манастирске цркве у којој су и сами ученици узели учешће. Сестринство манастира је угостило све присутне на Трпези љубави. Ђаци, њихови учитељи и родитељи су се, са осмесима на лицима и пуни утисака, захвалили на гостопримности
ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ -

ПРОМОЦИЈА ПОЉОПРИВРЕДНО- ХЕМИЈСКЕ ШКОЛЕ

ПИПИ ДУГА ЧАРАПА У ТАВНИКУ

ЕДУКАТИВНА ИЗЛОЖБА У ДОМУ ВОЈСКЕ

,,Древна вера старих Словена; покрштавање и почеци писмености код Словена" је назив изложбе у част Светих словенских просветитеља Ћирила и Методија, а у сусрет Дану словенске писмености. Изложбу су посетили ученици 7.разреда са наставницом српског језика и књижевности.
ДАН СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ

У нашој школи је обележен Дан словенске писмености 24.5. Ученици су се, као и много пута до сада, потрудили и показали висок степен интересовања. Њихове литерарне и стваралачке способности као и истраживачки рад и креативност су на завидном нивоу. Ученици 5, 6. и 7.разреда направили су, свако свој, ЧИТАЛАЧКИ ДНЕВНИК. Спровели су и анкету под називом Зашто више не читамо? Бавили су се и магијом књиге; правили су ретроспективу прочитаног.... Послали су и кључне поруке будућим читаоцима.
МАЛИ ВЕЛИКИ ЉУДИ- НАШИ МАТУРАНТИ -2022

ЈАВНИ ЧАС

Јавни час ученика и наставника ОШ ``Доситеј Обрадовић`` Врба и Шумарске школе Краљево: ``Древна религија старих Словена; покрштавање и почеци писмености код Словена". Како описати неописиво. Када спојите невероватан ентузијазам и креативност, врсно познавање материје, огроман рад и залагање наставника и ученика, добијете фантастичан пројекат у ком смо уживали. Хвалааа. https://youtu.be/ZdiKvSdhJQg